Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Klub Twórczego Rodzica

W naszym przedszkolu działa Klub Twórczego Rodzica. Klub powstał w październiku 2012 roku. Należą do niego wszyscy chętni Rodzice, a koordynatorem  klubu jest pani Białas.

Pierwsze spotkanie odbyło się w związku z planowanym Kiermaszem Bożonarodzeniowym. Na spotkaniu omówiono i zaplanowano organizację kiermaszu, a także podzielono się pomysłami jak wykonać ciekawe ozdoby  do sprzedaży. Chętne mamy zgłosiły się do pieczenia ciast, do pomocy przy pieczeniu pierników oraz  ich ozdabiania  i  pakowania.

Na następne spotkanie warsztatowe pani Dyrektor zaprosiła panią Ewę Rehlis,  która  nauczyła nas jak wykonać papierowe aniołki, bombki z papieru, a także wiele innych ciekawych ozdób. Na warsztaty przybyły licznie mamy, które także zaprezentowały swoje pomysły. Bardzo ciekawe były aniołki i choinki z makaronu.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Kolejne warsztaty odbyły się pod  kierunkiem pani Lidki . Pokazała  rodzicom  jak wykonać aniołki z bandaża gipsowego. Wykonano kilkanaście przepięknych aniołków rożnych kształtów i wielkości.

Pod kierunkiem p. Białas odbyły się  także warsztaty, na  których wykonano fantazyjne i ciekawie wyglądające  szaliki. Rodzice wspólnie z personelem zrobili 11 szalików. Początkowo sposób wykonania szli wydawał się wszystkim trudny i skomplikowany, ale po kilku minutach widać już było pierwsze efekty.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Wiosną w 2013 r. Rada Rodziców przy współudziele personelu naszego przedszkola i Klubu Twórczego Rodzica zorganizowała po raz pierwszy  Kiermasz Wielkanocny. Na kiermasz zostały wykonane m.in.: zające z siana, bukieciki z palm, baranki z makaronu, pisanki z różnych  materiałów. Ale najlepiej zprzedawały się swojskie wypieki: ciasta upieczone przez rodziców, ciasteczka upieczone przez personel naszego przedszkola.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Punktem kulminacyjnym działalności naszego klubu w tym roku szkolnym był występ przygotowany z okazji Dnia Dziecka. Rodzice ujawnili swój talent aktorski w bajce  wg słuchowiska muzycznego Jana Brzechwy " Kopciuszek". Po kilku próbach, przyszedł czas na występ. Pierwszy występ miał miejsce na uroczystości z okazji  Dnia Rodziny i wywołał zachwyt i uznanie zarówno wśród  zaproszonych gości, Rodziców, jak i u naszych przedszkolaków.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Następny występ odbył się w szkole podstawowej  

   A oto nasze podziękowanie: Brak opisu obrazka

 

 

 

 

 

 

 

Wersja XML