Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Archiwum - rok szkolny 2016/2017

 • Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

  Brak opisu obrazka
  W środę 28.06.2017 r.  odbyło się spotkanie z Ratownikiem Medycznym panem Bogdanem Konfederakiem. Celem spotkania przeprowadzonego przez wykwalifikowanego ratownika było pokazanie sposobu reagowania w sytuacjach zagrożenia, przypomnienie numerów alarmowych, sposobu unikania zagrożeń. Chętne dzieci brały udział w ćwiczeniach instruktarzowych, np: ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała człowieka potrzebującego pomocy, pokazały jaką przyjąć  pozycję podczas zetknięcia z nieznanym  psem. 
  Data publikacji: 02-07-2017 14:02
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

  Brak opisu obrazka
  Rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Przedszkole Publiczne w Starych Budkowicach „MOJE SPOTKANIE Z LITERATURĄ MARII KONOPNICKIEJ, EWY SZELBURG – ZAREMBINY LUB HELENY BECHLEROWEJ”: Komisja Konkursowa ogłosiła następujące wyniki: Dzieci 5-6-letnie: I MIEJSCE  - Izabela Mańko l.6 - Białka II MIEJSCE - Gabriela Seweryn l.5  - Choroszcz III MIEJSCE  -  Wiktoria German l. 6. - Białka Wyróżnienie: Lidia Kotowicz l.5 - Białystok Dzieci 3-4 letnie I MIEJSCE - Julia Dędys l. 4 - Bielsko - Biała II MIEJSCE  - Iga Wiencek l.4 - Bielsko - Biała III MIEJSCE   - Julia Ćwigoń  l.4 - Wrocław Wyróżnienie: Zuzanna Kwapińska  l.3 - Brwinów.
  Data publikacji: 30-06-2017 23:52
 • Bajka w wykonaniu Rodziców: "Jaś i Małgosia"

  Brak opisu obrazka
  W poniedziałek 26.06.2017 r. grupa chętnych Rodziców przedstawiła dzieciom z naszego przedszkola, Rodzicom oraz zaproszonym gościom bajkę pt. "Jaś i Małgosia". Rodzice z wielkim zaangażowaniem przez kilka tygodni przygotowywali się do premiery. Wykonano także piękne dekoracje i stroje charakterystyczne dla tej bajki. Przed występami Rodziców, Pani Dyrektor Wiesława Nieckarz wręczyła Dyplomy i drobne upominki wszystkim dzieciom, które w roku szkolnym 2016/2017 odniosły sukcesy w Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursach Plastycznych, a tym samym  godnie reprezentowały nasze przedszkole. Również podziękowanie za owocną kilkuletnią współpracę otrzymał Policjant z Komisariatu z Dobrzenia Wielkiego - pan asp. szt. Roman Papiewis oraz wychowawczyni grupy starszaków pani  Wioletta Gollenia za odniesione w tym roku szkolnym sukcesy zawodowe. Na koniec spotkania  12- osobowa grupa starszaków  "Tańczące perełki" zaprezentowała "Taniec wody" do  muzyki Vangelisa - Aquatic Dance, za który otrzymała 1 miejsce na   Festiwalu Przedszkolnych Talentów w Kluczborku . Również Maksym Layshchuk zaśpiewał piosenkę, za  którą na tym samym festiwalu zdobył III miejsce oraz Nagrodę Specjalna.  
  Data publikacji: 22-06-2017 22:03
 • "Bezpiecznego wypoczynku"

  Brak opisu obrazka
  W piątek 23.06.2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu pana Policjanta z Komisariatu Policji z Dobrzenia Wielkiego. Spotkanie miało na celu przypomnieć zasady bezpiecznego wypoczynku oraz jak bezpiecznie jeździć na rowerze, samochodem, co zrobić podczas spotkania z nieznajomym oraz jak reagować w sytuacjach innych zagrożeń. Dzieci mogły także zadawać pytania oraz opowiedzieć o swoich przeżyciach związanych z niebezpiecznymi sytuacjami, które ich kiedyś spotkały. 
  Data publikacji: 02-07-2017 12:51
 • Dzień Żółty

  Brak opisu obrazka
  W środę 21.06.2017 r. w naszym przedszkolu odbył się  Dzień Żółty połączony z zajęciami adaptacyjnymi. Dzień ten był  związany z  realizacją projektu matematyczno -ruchowego "Kolorowa matematyka". Każda pani przygotowała dla swojej grupy ciekawe zadania matematyczne, muzyczne, ruchowe. W przedszkolu zrobiło się bardzo jasno, wesoło i słonecznie.  W takiej radosnej atmosferze powitaliśmy  1 Dzień Lata.  Do przedszkola przybyli także Rodzice z dziećmi, które dopiero od przyszłego roku szkolnego wstąpią w   szeregi przedszkolaków. 
  Data publikacji: 06-06-2017 21:09
 • " Bo lata miodowe powoli kończą się,,,"

  Brak opisu obrazka
  W poniedziałek 12.06.2017 r. odbyło się uroczyste pożegnanie najstarszych dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Kończy się powoli  ich pierwszy  etap edukacji. Pośród słów wierszy przygotowanych z tej okazji, dzieci śpiewały m.in. "Bo lata miodowe powoli kończą się i szkoła już do nas swe zaproszenie śle,,,"  To bardzo ważne i wzruszające chwile zarówno dla dzieci, Rodziców, jak i pracowników naszego przedszkola. 
  Data publikacji: 18-06-2017 21:56
 • Brawo

  Brak opisu obrazka
  Miło nam ogłosić, że Jakub Leśniak z grupy II zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: "Bohaterowie wierszy Juliana Tuwima " za pracę do wiersza "Lokomotywa" przygotowaną pod kierunkiem pani Lidii. 
  Data publikacji: 08-06-2017 09:17
 • Wycieczka do ZOO w Opolu

  Brak opisu obrazka
  W czwartek 01.06.2017 r.    z okazji Dnia Dziecka wszystkie  dzieci z naszego przedszkola były na wycieczce w opolskim ZOO. Pogoda tego dnia była wprost wymarzona do takich wędrówek. Dzieci mogły zobaczyć okazałe gatunki zwierząt, których nie można zobaczyć w otaczającym je środowisku. Zwierzęta te pochodzą zazwyczaj z egzotycznych krajów. 
  Data publikacji: 01-06-2017 22:07
 • Dzień Rodziny

  Brak opisu obrazka
  W poniedziałek 29.05.2017 r. podczas uroczystości przedszkolnej z okazji Dnia Mamy i Taty wszystkie dzieci z naszego przedszkola podziękowały swoim Rodzicom  śpiewem, tańcem, pięknym słowem oraz  piosenką. Na wstępie pani Dyrektor podkreśliła ważną rolę jaką pełnią Matka i Ojciec w wychowaniu dziecka. Każda grupa zaprezentowała umiejętność, które wykonuje najlepiej.
  Data publikacji: 30-05-2017 22:14
 • Brawo,gratulujemy

  Brak opisu obrazka
  Gratulujemy Damianowi Drung z gr. I, który za pracę wykonaną na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.  "Cztery pory roku"  otrzymał II miejsce.Praca została wykonana pod kierunkiem pani Doroty. 
  Data publikacji: 26-05-2017 22:37
Wersja XML