Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rok szkolny 2018/2019

 • Wyprawka

  Brak opisu obrazka
  Życzymy wszystkim wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych  wakacji. Na podstronie znajduje się wyprawka w zależności od  grupy wiekowej.
  Data publikacji: 08-07-2019 22:20
 • Pożegnania nadszedł czas

  Brak opisu obrazka
  W poniedziałek 17.06.2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego z udziałem naszych tegorocznych absolwentów. Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele współpracujących z przedszkolem instytucji lokalnych, m.in.,: Wójt Gminy Murów - Pan Michał Golenia, Dyrektor P.S.P. w St. Budkowicach - Pan Norbert Kafka, nauczyciel j. polskiego współpracujący z przedszkolem w ramach "Dobrych Praktyk " - Pani Joanna Chrzanowska, Proboszcz - Ks. Waldemar Kloze oraz cały personel naszego przedszkola.  Podczas spotkania dzieci przygotowane pod kierunkiem swoich wychowawców zaprezentowały program ukazujący ich przedszkolne chwile, a wszystko działo się w  Kącikach:  bezpieczeństwa, zabawek, towarzyskim. Dzieci w bardzo wzruszający sposób odegrały swoje role oraz zaśpiewały piękne piosenki. Ogromną niespodzianką było zaśpiewanie przez panią Wiolettę i panią Wiesławę piosenki dedykowanej absolwentom: "Czuwaj nad dziećmi", refren zaśpiewał cały personel placówki.Dzieci otrzymały także pamiątkowe książeczki i inne niespodzianki. Podczas spotkania wyróżniono także dzieci, które promowały naszą placówkę zdobywając zaszczytne miejsca i wyróżnienia na konkursach plastycznych, muzycznych i sportowych. Był to także wspaniały moment do podziękowania Rodzicom, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie naszej placówki. Pani Dyrektor wręczyła wyróżnionym Rodzicom Dyplomy oraz kwiaty za wieloletnią działalność  w Radzie Rodziców. Również Podziękowanie otrzymali nauczyciele.  Nie zabrakło także miłych chwil i słów ze strony Rodziców, którzy podziękowali wszystkim pracownikom przedszkola.
  Data publikacji: 24-06-2019 23:03
 • "Spotkanie adaptacyjne"

  W czwartek 27.06.2019 r. odbyło się spotkanie adaptacyjne Rodziców wraz z dziećmi, które od września staną w szeregi naszych wychowanków. Podczas spotkania pani Wioletta - wychowawca grupy najmłodszej, przeprowadziła kilka zabaw integracyjnych,  zaznajomiła z budynkiem oraz krótko omówiła zasady funkcjonowania placówki.  Takie spotkania mają na celu ułatwić pierwsze kroki w przedszkolu zarówno Rodzicom, jak i ich pociechom.  
  Data publikacji: 24-06-2019 09:40
 • Bezpieczne wakacje

  Brak opisu obrazka
  W piątek 14.06.2019 r.  dzieci spotkały się z panem Policjantem z Dobrzenia Wielkiego. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci usystematyzowały i uściśliły wiadomości na temat bezpiecznego wypoczynku: nad wodą, podczas jazdy na rowerku, a także spotkania  z nieznajomym. Przedszkolaki uczyły się także, w jaki  sposób obronić się przed spotkanym obcym  psem. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Jednak największa atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu. 
  Data publikacji: 20-06-2019 22:11
 • "Jak to dawniej w szkole bywało"

  Brak opisu obrazka
  We wtorek 11.06.2019 r.  dzieci z najstarszej grupy udały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach na warsztaty "Jak to dawniej w szkole bywało" Podczas zajęć miały okazję jak sto lat temu wyglądała nauka w szkole. Największe zainteresowania wzbudziło pisanie rysikiem na tabliczkach, pisanie gęsim oraz kurzym piórem. Następnie dzieci mogły zwiedzić skansen poznając dawne zwyczaje, architekturę oraz  wyposażenie domów. 
  Data publikacji: 18-06-2019 22:48
 • Wycieczka grupy najmłodszej

  Brak opisu obrazka
  W poniedziałek 10.06.2019 r. dzieci z grupy najmłodszej pojechały na wycieczkę do Teatru Laki i Aktora w Opolu na teatrzyk "Idziemy po skarb" .To opowieść o  wędrujących  po świecie Misiu i Tygrysku  w poszukiwaniu szczęścia, które, ich zdaniem, może dać tylko bogactwo, by w końcu się przekonać, że tak naprawdę można być szczęśliwym, gdy ma się u boku prawdziwego przyjaciela, kogoś bliskiego. Dzieci oglądały przedstawienie z wielkim zainteresowaniem. 
  Data publikacji: 16-06-2019 18:37
 • Serdeczne gratulacje

  Brak opisu obrazka
  Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, które wykonały piękne prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  "Mój Las" , którego organizatorem było Nadleśnictwo Kup. Wszystkie prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Wioletty. W tej edycji Jury wybrało do nagrody  aż 5 prac z naszego przedszkola. Są to: I miejsce - Paweł Gora, II miejsce Julia Szichta oraz wyróżnienia: Nataniel Kuna, Paweł Gora oraz Małgorzata Malik. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom.
  Data publikacji: 16-06-2019 18:20
 • Serdeczne gratulacje

  Brak opisu obrazka
  W czwartek 06.06.2019 r. Emilia Krzencesa z grupy najstarszej otrzymała  wyróżnienie w  Konkursie Plastycznym "Czyste powietrze wokół nas", którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w Opolu. Praca plastyczna Emilki została przygotowana pod kierunkiem pani Wioletty. Dziewczynka otrzymała Dyplom podczas uroczystej Gali, która  odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury  w Opolu 
  Data publikacji: 10-06-2019 23:08
 • Dzień Dziecka

  Brak opisu obrazka
  W poniedziałek 03.06.2019 r. w naszym przedszkolu dzieci  obchodziły swoje święto - Dzień Dziecka.  Oprócz gier i zabaw organizowanych w godzinach pobytu dzieci w przedszkolu, prawdziwe atrakcje dopiero miały miejsce w godzinach popołudniowych.  Uroczystość przedszkolna rozpoczęła się w "Karczmie Śląskiej", tam wszystkich przybyłych Gości  powitała Pani Dyrektor, życząc dzieciom oraz Rodzicom zdrowia, wspaniałych przygód, mnóstwa  rodzinnego ciepła i miłości oraz wspaniałych i bezpiecznych wakacji.   Wśród zaproszonych gości  nie zabrakło: Wójta Gminy Murów - p. Michała Goleni, Sekretarz Gminy - p. Sylwii Dydzik, Dyrektora Szkoły Podstawowej w St. Budkowicach - p. Norberta Kafki, Przewodniczącego  TSKN w St. Budkowicach - p. Rudolfa Lawy, Redaktora Gazety Lokalnej  - p. Rudolfa Mohlek, Policjanta z Komisariatu w Dobrzeniu Wielkim – p. Waldemara Szyporta. Następnie  przyszła kolej na niespodziankę w wykonaniu Rodziców .  Do niespodzianki przygotowywano się pod kierunkiem pani Lidii Białas ok. 2 miesięcy. Rodzice profesjonalnie wystawili przedstawienie teatralne" Kot w butach". Dla dzieci była to wielka atrakcja zobaczyć swoją mamę  czy tatę w niecodziennej roli.  Wspaniała gra aktorów wzbudziła wielkie owacje, zachwyt i słowa uznania. Ale to nie koniec atrakcji - dalsza część przedszkolnej imprezy miała miejsce na placu zabaw. Tam czekał na wszystkich pyszny  poczęstunek. Chętne przedszkolaki mogły skorzystać z punktu malowania twarzy, również  pani Agnieszka - rytmiczka przygotowała wesoły zabawy przy muzyce. Pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała i wszyscy obecni spędzili ten czas w bardzo miłej atmosferze.  
  Data publikacji: 02-06-2019 15:44
 • Serdeczne gratulacje

  Brak opisu obrazka
  Serdecznie gratulujemy dla Magdaleny Gora za zajęcie II miejsca w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej "Las to nasz dom" . Na konkurs wpłynęło łącznie 79 prac z 29 przedszkoli. Praca Madzi została wykonana pod kierunkiem pani Lidki. 
  Data publikacji: 16-06-2019 18:06
Wersja XML