Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rok szkolny 2021/2022

 • Warsztaty z Promotorem zdrowia

  Brak opisu obrazka
  W środę 13.10.2021 r. w grupie średniaków i starszaków odbyły się warsztaty promujące zdrowe żywienie. Warsztaty poprowadziła pani Melania - intendentka z naszego przedszkola oraz Promotor zdrowia. Pani Melania w bardzo rzeczowy, przystępny i obrazowy dzieciom sposób opowiedziała o dziennej porcji jedzenia warzyw i owoców w ilości 5 posiłków, Dzieci dowiedziały się, że dieta każdego człowieka powinna zawierać odpowiednią ilość węglowodanów, białek, tłuszczy oraz poznały przykłady  produktów, w których one występują. Pani Melania przygotowała dużo ciekawych zadań weryfikujących zapamiętaną  wiedzę. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały Dyplomy Zdrowego Przedszkolaka oraz owocowe odznaki. Nasz gość przygotował także przedszkolakom super niespodziankę - zdrowe i pyszne owocowe desery. 
  Data publikacji: 20-10-2021 21:04
 • "Zabawa sztuką".

  Brak opisu obrazka
  W roku szkolnym 2021/2022 w grupie dzieci najstarszych realizowany jest Ogólnopolski Projekt "Zabawa sztuką". Głównym założeniem projektu  jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. 
  Data publikacji: 20-10-2021 20:18
 • "Zdrowo jem, wszystko wiem".

  Brak opisu obrazka
  W roku szkolnym 2021/2022 w grupie najstarszej realizowany jest Projekt Edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Projekt jest realizowany od 20 października do września 2022 r. 
  Data publikacji: 20-10-2021 19:29
 • Magiczna Moc Bajek

  Brak opisu obrazka
  W roku szkolnym 2021/2022 w grupie średniaków realizowany jest Międzynarodowy Projekt Czytelniczy "Magiczna Moc Bajek". Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością. Projekt trwa od października 2021 do maja 2022 r. 
  Data publikacji: 20-10-2021 19:23
 • Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury

  Brak opisu obrazka
  ​​​​W  roku szkolnym 2021/2022 w grupie dzieci najmłodszych realizowany jest Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Mały Miś świecie Wielkiej Literatury" Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi, specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi w całej Polsce i za granicą głównie na podstawie publikacji wydawanych i sprzedawanych przez Grupę MAC S.A. Projekt jest realizowany od  13.09.2021 r., do: 31.05.2022 r.
  Data publikacji: 20-10-2021 18:51
 • Konkurs Plastyczny "Ochroniony - zaszczepiony"

  Brak opisu obrazka
  W środę 13.10.2021 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci z terenu naszej gminy "OCHRONIONY - ZASZCZEPIONY" promujący szczepienia przeciwko COVID-19. Wójt Gminy Murów pan Michał Golenia osobiście wręczył Dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu. A oto nasi laureaci: I miejsce – Paulina S., II miejsce – Helena M., III miejsce – Lena W. Wymienione  dzieci to dzieci z grupy najstarszej,  a prace zostały przygotowane pod kierunkiem pani Wioletty. W konkursie zostało także wręczone Wyróżnienie pięciolatkowi – Pawłowi P., który przygotował prace pod kierunkiem pani Jolanty
  Data publikacji: 18-10-2021 21:42
 • "Tysiąc buziaków dla Pani mam"

  Brak opisu obrazka
  W czwartek 14.10.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na początku spotkania Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom przedszkola w imieniu  swoim i  pana Wójta  serdeczne  życzenia i podziękowała za oddaną pracę na rzecz dzieci i placówki. Grupa średniaków pod kierunkiem wychowawczyni - pani Joli przygotowała piękny program słowno - muzyczny. Średniaki pięknie zaśpiewały, wcieliły się również w rolę Pani Jesieni, jeżyków. Na koniec zatańczyły tanieć z parasolkami. Nie mogło także zabraknąć samodzielnie wykonanych niespodzianek. Dzieci wykonały porcelanowe serca i wręczyły je wszystkim pracownikom 
  Data publikacji: 15-10-2021 20:47
 • Jestem wesoły, jestem smutny

  Brak opisu obrazka
  W piątek 24.09.2021 r. odbyły się warsztaty "Jestem wesoły, jestem smutny" z pracownikiem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Opolu. Podczas warsztatów dzieci uczyły się nazywać swoje emocje, dostrzegać uczucia innych,  uświadomiły sobie, ze emocje należą do natury każdego człowieka. Dzieci próbowały nie tylko nazwać i pokazać emocje, ale także i narysować swój stan emocjonalny w danej chwili.   
  Data publikacji: 28-09-2021 20:48
 • Warsztaty przyrodnicze

  Brak opisu obrazka
  Drodzy Rodzice! Zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicem w sobotę 25.09.2021 r. na warsztaty przyrodnicze, które poprowadzi pani z Muzeum Opolskiego. Zbiórka przy Farskiej Stodole w Starych Budkowicach o godz. 15.15, następnie przejście na łąkę.  Gorąco zachęcam do udziału.
  Data publikacji: 21-09-2021 22:07
 • Dzień Przedszkolaka

  Brak opisu obrazka
  W poniedziałek 20.09.2021 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to  zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. Z tej okazji wszystkie Panie złożyły dzieciom życzenia oraz zorganizowały wspaniałe i wesołe zabawy. W całym przedszkolu było słychać wesołą muzykę oraz śmiechy dzieci. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, konkursach, konkurencjach sportowych czerpiąc radość z bycia przedszkolakiem. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe  Dyplomy lub medale. Jeszcze raz życzymy wszystkim Przedszkolakom dużo zdrowia oraz dziecięcej radości. 
  Data publikacji: 21-09-2021 21:32
Wersja XML